Přírodní kosmetika – s láskou ke svému tělu

Již 2 roky používám výhradně přírodní kosmetiku. Z několika důvodů. Uvedu dva hlavní, Za prvé, chci poskytnout mému tělu kvalitní péči, která jej nebude zatěžovat chemikáliemi. Za druhé, chci podpořit soukromé výrobce přírodní kosmetiky. Jako většina lidí, tak i já jsem používala běžnou chemickou kosmetiku z drogérií, mýdla, šampony, dekorativní kosmetiku. I když v rámci zdravé péče o pleť jsem si občas kupovala i přírodní kosmetiku z různých

e-shopů.

 

Na začátku roku 2015 jsem ale začala mít problémy s pletí, začaly se mi dělat vyrážky,

z běžných řasenek a stínů mi otékaly oči. Rozhodla jsem se tedy, že vyzkouším přírodní kosmetiku na delší dobu. Dopadlo to tak, že vyrážky a otoky zmizely a nakonec jsem si přírodní kosmetiku úplně zamilovala.

 

To jsem si samozřejmě nenechala pro sebe a o přírodní kosmetice řekla i svým známým a kamarádkám, no prostě svému okolí. Ale vlastně, proč se o to nepodělit i s Vámi? :-) Nabízím Vám tedy pár tipů, kde si pravidelně kupuji kosmetiku a jakou.

 

A malé upozornění. Časlo slýchávám, že přírodní kosmetika je drahá. No, některá stojí malinko více než běžná v obchodě (ale opravdu jen malinko), ale má spoustu výhod. Jednou z nich je také to, že vydrží mnohem déle než kosmetika v obchodě. :-) Takže cenově se to skutečně dorovná. Tekuté mýdlo z drogerie spotřebujeme za 2 týdny, tuhé přírodní mýdlo spotřebujeme za měsíc. :-)

 

A ještě dodatek k vlasům. Určitě jste už slyšeli o mytí vlasů bez šampónů, pouze pomocí jedlé sody a jablečného octa. Zkoušela jsem také, ale nesedělo mi to. Především je potřeba si uvědomit, že vlasy „ošetřené“ chemickým šamponem jsou vysušené, a tedy se častěji mastí. Kdy vynecháme šampon, tak se mastí ještě více, protože jsou zvyklé, že musí produkovat více mazu než je zdrávo. I když jsem přešla na tuhý přírodní šampon, nakonec jsem musela sáhnout po „mezistupni“. Tím byl šampon firmy Weleda. Používala jsem jej asi 3 měsíce a pak už jsem opravdu přešla na tuhý šampon. Vlasy si mezitím zvykly, že nemusí produkovat tolik mazu, protože je nic nevysušuje. Teď když si myji vlasy tuhým šamponem, tak opravdu 3 dny vydrží bez maštění.

 

A protože se blíží Vánoce, možná že také oceníte přírodní kosmetiku jako dárek nebo si ji budete chtít sami dopřát i během roku. Takže zde Vám nabízím kosmetiku, kterou jsem vyzkoušela na vlastní kůži (a to doslova). :-)

 

Fler

Na Fleru je spousta výrobců přírodní kosmetiky a věřím, že vyrábí velmi kvalitní produkty. Vyzkoušejte si dle své intuice. :-) Navíc, výrobci uvádí i složení svých produktů, takže se můžete orientovat i vybírat dle toho. 

 

Dílnička Krása – šampony a mýdla. Ručně vyráběné, bez chemikálií. V podstatě jiné nepoužívám. Ale pozor, pokud jste zvyklí si mýt vlasy chemickým šamponem, tak spíš doporučím šampon Weleda, což je takový mezičlánek mezi chemickými a přírodními šampony. Jak jsou vlasy zvyklé na chemii, tak se pak rychle mastí, než si odvyknou od chemie. 

 

Origi – zde kupuji krémy. Krémy jsou čerstvě vyráběné, proto není dodávka hned po zaplacení. Ale krémy jsou velmi kvalitní. Běžné krémy z obchodu snáším ne zrovna ideálně, ale krémy od Origi dělají mé pleti velmi dobře. Jsou bez chemikálií, takže je dobré je během dvou měsíců spotřebovat.

 

Herba – šampony a mýdla

 

Biooo

Na Biooo kupuji tělové mléko Weledašampon Weleda a především dekorativní kosmetiku. Přestože tento e-shop nabízí přírodní kosmetiku, není všechno bez chemie. Ale u každého produktu je napsané detailní složení a některé produkty jsou opravdu bez chemie. V některých naopak trochu chemie je.

 

A zde je pár tipů na dekorativní kosmetiku:

oční stíny - Santé - dlouho vydrží a široký výběr barev

oční linky - Santé nebo Annemarie Borlind nebo Lavera

řasenky - Lavera, ale i Santé stojí za vyzkoušení. Já používám tuto od Lavery, která se nedrolí se.

tužka na rty - Logona, dá se použít i jako rtěnka. Jsem s ní zcela spokojená, krásně kryje a dlouho vydrží.

tvářenka – Logona.

lak na nehty - ZAO, ale doporučuji pak použít krycí lak. Logona také vyrábí úplně přírodní laky, ale vymývají se i vodou, takže moc nevydrží a navíc šílené dlouho schnou. Občas používám i lak Santé, vydrží fakt dlouho, ale pozor, je v něm i trocha agresivní chemie, jako v běžných lacích.

 

S láskou,

 

Kamila

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie blogu: